Ez az alkalmazás változtatott talán a legtöbbet az elmúlt években a szállásfoglalási szokásokon. A lényege, hogy bárki a saját lakását, szobáját adhatja bérbe a világhálón keresztül. Nagy előnye, hogy a tulajjal személyes kapcsolat is kialakuhat, olyan helyi tippeket adhat, amiket egészen biztos nem olvashatsz az útikönyvekben. És mindez általában sokkal olcsóbb is, mintha hotelben szállnál meg. A szállásokat a vendégek értékelik és pontozzák, ami sokat segíthet a választásban.
Az Airbnb elérhető egy könnyen kezelhető mobilos applikációval, de webes verzió is létezik, magyarul. Persze egy kis angoltudás nem árt, hiszen a szállásadóddal valószínűleg ez lesz a közös nyelv.
Az alkalmazás segíthet az itthoni szálláskeresésben is, Budapesten rengeteg kiadó lakás van, de ha csak a Balatonra ruccannál le, akkor is érdemes körülnézni.
Az útkönyvek drágák és sokszor nehezek is. Ráadásul az információik könnyen elavulhatnak, becsukhat egy étterem, kinyithat egy új klub. Azonban manapság már szinte minden nagyobb városhoz készültek mobilos applikációk friss infókkal. A legtöbb ilyen appnak van idegenvezető funkciója is. Elég egy fülhallgató, meg a mobilod, és máris végigkalauzol a program az általad kiválasztott útvonalakon.
Az appok egy része ingyenes, de a fizetős verziók sem kerülnek többe 1000 Ft-nál. Érdemes az adott helyről szóló applikációt még itthon letölteni, és aztán offline módban használni külföldön, nehogy az adatforgalom ára okozzon galibát.
3. Foglalj minél hamarabb
Sok utazási iroda kedvezményeket ad azoknak, akik már a tél végén vagy március-április környékén lefoglalják a nyaralásukat. Ezzel az árfolyammozgásból adódó kockázatokat is minimalizálhatod.
Érdemes kimenni ilyenkor az Utazás kiállításra is, ugyanis oda általában speciális kedvezményekkel, akciókkal készülnek az irodák, 10-20-30 százalékot is engedve az árból.
4. Last Minute
Van, aki mindent az utolsó pillanatra halaszt, így nyaralást is akkor tervez. Ha ebbe a típusba tartozol, akkor sem kell kétségbe esned, a legtöbb utazási iroda kínál "last minute" utakat, hiszen mindig van egy-két kimaradó hely.
Ilyenkor persze neked kell alkalmazkodnod például az indulási időponthoz, vagy ahhoz, hol is lesz végül a szállás. Viszont akár tízezreket is megspórolhatsz.
5. Válassz fapadost
A hagyományos légitársaságoknál jóval olcsóbban találsz repülőjegyeket, ha a fapadosok kínálatában keresgélsz. Itt is sokat számít, mikor foglalod le az utat, mert a gép telítettségétől függően a repülőjegy-árak emelkedhetnek.
A különleges akciókat is érdemes nyomon követni. A Wizz Air Hitelkártyával például minden vásárlásoddal pontokat gyűjthetsz, amelyek ugyanennyi forintot érnek. Ezeket a forintokat aztán beszámíthatod a repülőjegy árába, sőt fizetheted belőle a poggyász díjat vagy egyéb Wizz Air szolgáltatásokat is. Sőt, most 20.000 forintot érő pontot rögtön rá is tesznek a frissen kiváltott hitelkártyádra.
Fotó: Wizz Air Hungary Facebook oldala
6. Indulj reggel, érkezz este
A repülős utaknál egyáltalán nem mindegy, mikor indul és mikor érkezik a gép. Főleg a közelebbi úticéloknál jelenthet egy egész plusz napot a korai indulás. Ha ügyes vagy, akár két napi szálláspénzt is megtakaríthatsz.
Bár mindezt a repülőjegyeket árusító cégek is tudják, és ezért általában a reggeli áraik kicsit borsosabbak, még mindig sokkal jobban jársz, ha nem kell kifizetned egy, vagy két plusz éjszakára szállást.
7. Használj kedvezményes kártyákat!
A legtöbb nagyváros kínál egy vagy több napra szóló kedvezménykártyát, amivel nem csak a tömegközlekedés olcsóbb, hanem kedvezményesen vehetsz belépőket, kedvezményesen fizethetsz be városnéző túrákra, kedvezménnyel vásárolhatsz különböző boltokban vagy kikerülheted a hosszú sorokat. Ilyen például a Barcelona Card, aLondon Pass vagy a Budapest Kártya is.
Persze az, hogy ténylegesen mennyit spórolsz meg így, nagyban függ attól, milyen programot tervezel, például útba ejted-e a múzeumokat, és attól is, melyik közlekedési zónában van a szállásod.
8. Kerüld a turistamenüket
Keresd mindig azt, amit a helyiek szeretnek. Minden városnak van "kirakat"-része, amit elsősorban a turistáknak találtak ki, és ezeken a részeken persze úgy is áraznak. Érdemes kideríteni, hol esznek szívesen a helyben élők, ez nemcsak olcsóbb, hanem valószínűleg sokkal több kalandot is tartogat.
Az éttermek mellett feltérképezheted a helyi piacokat is, és itt megint nem a turistáknak szánt látványpiacokra gondolunk, hanem az igaziakra. Az ilyen helyeken sokkal közelebb kerülhetsz a helyi ízekhez, méghozzá úgy, hogy spórolsz is.
GAGBOX is your one source to humor and fun